KRNOV | Této soutěže se za okres Bruntál zúčastnilo 17 studentů ze středních škol a jeden z gymnázia Bruntál. Studenti předvedli své práce v oborech: Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design, Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace, Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, Chemie, Ekonomika a řízení. Soutěž proběhla ve čtvrtek 4. dubna 2019.

Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál si do svého skóre vítězných prací připsala tyto projekty: Návrh a konstrukce větrné turbíny, Návrh a 3D tisk držáků kamer a mobilů, parametrizace rozměrů, Návrh konstrukce víceúčelové korby do tříbodového závěsu traktoru, Návrh pasivní optické sítě, Edukační materiál v podobě jednoduchého modelu chytré domácnosti, Návrh a 3D tisk spalovacího motoru, Návrh dvoustupňové převodovky a 3D tisk, Maloobchod s produkcí lokálních výrobců a obchodníků.

Střední škola automobilní, Krnov má na svém kontě vítězné práce nesoucí názvy: Model řezu převodovky Škoda Felicia, Microprocessor PICAXE a ovládání LCD displeje.

Za Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál si odnesl body za první místo v oboru chemie student, jež svůj projekt nazval: Vliv derivace grafenu na zesílení Ramanova efektu barviva rodamínu 6G.

Generálním partnerem Středoškolské odborné činnosti je Národní institut pro další vzdělávání a společnost CZ.NIC. Naše poděkování patří paní Mgr. Renatě Ramazanové, která se již tradičně ujala funkce předsedkyně odborné komise a také všem ostatním porotcům okresního kola Středoškolské odborné činnosti. V neposlední řadě gratulujeme všem vítězům okresního kola, kteří postupují do kola krajského, ale také všem zúčastněným.

Autor: Lucie Wegrzynov, organizátor soutěží MŠMT, SVČ Krnov