KRNOV (FOTO) | Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve Středisku volného času (SVČ) v Krnově. V noci na středu 15. května 2019 se tam vznítila recepce. Příčinou požáru je technická závada.

Krátce po úterní půlnoci (v noci na středu 15. května 2019) vyjížděly do Střediska volného času v Krnově dvě jednotky hasičů – jedna profesionální jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z krnovské stanice a místní dobrovolní hasiči. Hořelo tam v recepci.

„Požár byl za devět minut lokalizován, za dalších 27 zlikvidován. Příčinou je technická závada,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Na místě zasahovala také policie. „V budově se v době požáru nenacházela žádná osoba. Policisté provedli kontrolu, zda do objektu nebylo vniknuto násilím,“ doplnila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Po uhašení policisté objekt střežili, aby mohlo být v ranních hodinách pokračováno v ohledání místa požáru, kterého se účastnili policisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů. Nebylo zjištěno úmyslné jednání a tak si věc převzali hasiči do své kompetence,“ pokračovala policejní mluvčí.

Jak uvedlo Město Krnov na svých webových stránkách, požár zničil recepci, vodou jsou poškozeny chodby v přízemí, zplodiny hoření se rozšířily téměř do celé budovy Střeleckého domu. Kvůli tomu jsou minimálně do konce tohoto týdne zrušeny všechny zájmové útvary a další akce, které se měly v SVČ konat.

Požár nahlásila paní Dagmar Renešová, která si všimla blikajícího světla v oknech. „Velmi jí tímto děkujeme, protože jen díky její pohotovosti se požár nerozšířil do dalších částí budovy a nezpůsobil nevyčíslitelné škody,“ v závěru uvedl tajemník Městského úřadu v Krnově Igor Kozelek. Škody ještě nejsou vyčísleny.