MĚSTO ALBRECHTICE | Policisté z albrechtického Obvodního oddělení v těchto dnech prověřují dva případy nevhodného jednání a chování v restauračním zařízení na ulici Českých Legií ve Městě Albrechticích.

Foto: ilustrační STA

„Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak přečinu výtržnictví se okolo třiadvacáté hodiny večerní 7. února letošního roku mohli dopustit dva muži ve věku čtyřiadvacet a šestadvacet let z Bruntálska, neboť po předchozí slovní rozepři se na místě veřejnosti přístupném a za účasti několika dalších osob napadli i fyzicky, a to údery pěstí do obličeje, kdy při pádu na zem poškodili stůl, rozbili několik pivních sklenic a způsobili si drobná lehká zranění,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Lékařské ošetření však odmítli a svým protiprávním jednáním způsobili celkovou hmotnou škodu na majetku v dosud přesně nezjištěné výši. „Oba muži byli v době činu v silně podnapilém stavu (orientační dechové zkoušky u nich prokázaly hodnoty okolo 2,0 a 2,2 promile alkoholu v dechu) a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u nich jedná o recidivu, poněvadž byli pro přečin výtržnictví pravomocně odsouzeni a potrestáni rozsudky Okresního soudu v Bruntále k podmíněným trestům odnětí svobody,” sdělil dále Černohorský.

„Přestupku na úseku veřejného pořádku a přestupku proti občanskému soužití se ve stejném pohostinství dopustil i 35letý muž z Bruntálska. Ten okolo patnácté hodiny odpolední 8. února 2020 v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 3,8 promile alkoholu v dechu) v dané provozovně konzumoval svůj vlastní přinesený alkohol, nechtěl odejít, byl hlučný, obtěžoval ostatní hosty a neuposlechl ani výzev přivolané policejní hlídky k opuštění restaurace. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zakročující policisté rozhodli o jeho zajištění a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění,” sdělil k dalšímu případu Černohorský.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.