MĚSTO ALBRECHTICE (FOTO) | V neděli 22. srpna 2021 krátce po sedmé hodině vyjížděli hasiči do místní části Hynčice ve Městě Albrechticích k dopravní nehodě dodávky, která po proražení zábradlí lemujícího silnici skončila v řece.

 

„Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 22. srpna 2021 ráno a dopoledne v Městě Albrechticích, místní části Hynčice (okres Bruntál), u nehody dodávkového automobilu Fiat Ducato, který skončil na pravém boku v řece Opavici, zhruba dva metry pod úrovní silnice, olemované betonovým okrajem se zábradlím. Obě osoby z dodávky se zranily, ale podle zasahujících hasičů to ale nebyla zranění ohrožující život,” sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Do Hynčic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Opava, odkud byl přivolán automobilový jeřáb Demag/Terex, rovněž jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic.

„Hasiči nejprve položili na hladinu Opavice dvě norné stěny, kterými zachytili menší únik provozních kapalin z havarované dodávky. Její cestující byli mimo vozidlo ještě před příjezdem hasičů. Na silnici ji zvedl a položil na kola dodatečně povolaný automobilový jeřáb HZS MSK Demag/Terex,” uvedl závěrem Kůdela.