HORNÍ MĚSTO (FOTO) | Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 13. listopadu 2017 v Horním Městě, místní části Stříbrné Hory, na Rýmařovsku u nehody silničního sypače, který skončil v bahnité půdě příkopu.

Foto: HZS MSK

Ve Stříbrných Horách během pondělí zasahovala jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Rýmařov, druhá jednotka HZS MSK ze stanice Bruntál s vyprošťovacím speciálem a třetí jednotka HZS MSK z opavské stanice se silným jeřábem Demag/Terex.

Hasiči chtěli v první fázi vytáhnout sypač zpět na silnici pomocí automobilového jeřábu s uchycením za rám zadní části sypače. Vzhledem k úzké silnici zde ale nebylo možné jeřáb plně ustavit, který tak měl sníženou nosnost.

„Proto hasiči nejprve sundali ze sypače přední radlici, kterou samostatně položili mimo silnici. Potom vyprošťovací speciál Tatra 815 a jeřáb Demag/Terex (zajišťoval sypač proti převrácení) společně vytáhli ven z příkopu bez poškození,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hrozilo jeho převrácení. Do jeho úspěšného vytažení zpět na poměrně úzkou silnici a bez poškození stroje se zapojily hasičský automobilový jeřáb a vyprošťovací speciál Tatra 815. „Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Ze sypače, který měl přední radlici zabořenou měkké půdě, neunikaly žádné provozní kapaliny,“ dodal Kůdela.