VRBNO POD PRADĚDEM | Rozsvícení vánočního stromu odstartovalo advent ve Vrbně pod Pradědem. Kvůli závadě na elektrickém připojení se slavnostní rozsvícení odehrálo později, než bylo naplánováno.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

O první adventní neděli si lidé mohli vychutnat atmosféru přicházejících svátků a pobavit se na programu rozsvícení vánočního stromu u okružní křižovatky. Od 15 hodin zněly vánoční písničky, stánkaři zvali na něco dobrého na zahřátí a na koupi vánočního zboží.

Letošní program slavnostní rozsvícení vánočního stromu se ale neobešel bez nečekaných komplikací. Vše bez problémů šlapalo, zábava byla skvělá, ale když se blížil ten očekávaný okamžik, přišla pohroma: těsně před 17 hodinou vypadl proud.  Ještě před akcí bylo vše zkontrolováno, ozkoušeno, prověřeno a teď tohle!

Světla přestala svítit, bez proudu byli i stánkaři a nefunkční byla i zvuková technika. Pořadatelé se pokoušeli přítomné diváky informovat z pódia, což bez mikrofonů šlo těžko, hlas jim stačil jen pro nejbližší řady, informace se bohužel nedostala na všechna místa, to nebylo v lidských silách. Mrzí nás, že se v tu chvíli nepovedlo dát zprávu všem a že někteří nevydrželi čekat a se zklamáním odešli.

Elektrikář byl na místě v pohotovosti a okamžitě začal zjišťovat příčinu. Překontroloval celý okruh, ale na nic nepřišel. Nakonec musel vše napojit znovu. Ve tmě a mrazu to nebyla snadná práce, ale povedlo se a stromek jsme přeci jen rozsvítili, i když se zpožděním. Program za chvíli mohl pokračovat, starosta Petr Kopínec s vrbenskými dětmi rozsvítili vánoční strom a následovala další zábava. Snad byl jinak bohatý a povedený program dostatečnou náhradou za nečekanou komplikaci a zdržení.

Jsou chvíle, kterým nejde zabránit a kterým se nejde vyhnout, navzdory všem přípravám.  Pořadatelé se i tak všem omlouvají za tuto nepředpokládanou událost a děkují za pochopení. Vánoční strom nám svítí, je příjemné se projít okolo vánoční výzdoby, užívat si adventní nálady a těšit se na blížící svátky.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem