ÚVALNO | Do Úvalna na Krnovsku letos přiletěl čáp o deset dní dříve. Stalo se tak v sobotu 23. března 2019 odpoledne. Čeká nás už jarní a postupně letní období?

První jarní den v letošním roce je už za námi a do Úvalna na Krnovsku přiletěl čáp. Zabydlel se na jeho tradičním komíně. Pro redakci zpravodajství STA Bruntálsko přílet čápa zaznamenal na svých fotografií pan Jaromír Čubok z Úvalna.

„Pán Čáp je opět po zimní dovoleném doma. Letos přiletěl o 10 dnů dříve. V sobotu 23. března 2019 po 15. hodině několikrát přelétl nad hnízdem a po ujištění se, že je vše v pořádku a po obhlídce okolí po 16. hodině přistál,“ pochlubil se Jaromír Čubok z Úvalna, který každoročně sleduje návrat čápů.

„Teď ho čekají úpravy hnízda, aby paní Čápová mohla snést vajíčka a usednou na ně v pohodlí domova. V předešlém týdnu se vrátily i divoké husy, a tak je jisté, že jaro je i u nás,“ uzavřel svůj příběh pan Čubok.

Podívejte se na fotografie!

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.