KRNOV | Pracovníci Technických služeb Krnov začali minulý týden v ulicích města instalovat na stožáry veřejného osvětlení vánoční výzdobu. Rozzáří se v pátek 29. listopadu a bude navozovat sváteční atmosféru do 7. ledna 2020.

Foto: Pixabay

„Výzdoba je umístěna v ulicích Bruntálské, Revoluční a Opavské, dále na Hlavním náměstí a v jeho okolí. V blízkosti radnice jsou její součástí také dva stromy, platan naproti Bauerovy kavárny a borovice nedaleko Radničního restaurantu, a světelná brána na promenádě ve středu náměstí. Ta bude mít letos tvar mašle. Lidé se mohou těšit také na novinku – třímetrového anděla. Světelná dekorace bude umístěna na trávníku v severní části náměstí, u obchodního domu,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

Jen o dva dny později, než celková vánoční výzdoba, začne svítit vánoční strom na Hlavním náměstí. Stane se tak v doprovodu ohňostroje v neděli 1. prosince u příležitosti zahájení adventních trhů, které potrvají týden, do 7. prosince.

Za vánoční výzdobu město zaplatí více než 300 tisíc korun. Instalace a deinstalace stojí necelých 200 tisíc korun, anděl byl pořízen za 51 tisíc korun a zapůjčení světelné brány přijde na 58 tisíc korun.

Zdroj: MěÚ Krnov