ŠIROKÁ NIVA | Přibližně třicet minut po šestnácté hodině odpolední 6. listopadu 2019 byla službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem vyslána na katastr obce Široká Niva, kde před malou chvíli údajně došlo k pádu bezmotorového letadla.

Foto: ilustrační Policie ČR

„Po příjezdu na pole u obce Široká Niva se zde kromě dalších složek Integrovaného záchranného systému (sanitní vozidlo s osádkou RZS z Vrbna pod Pradědem a hasiči HZS města Bruntál) opravdu nacházel větroň – kluzák typu LS1, jehož jednatřicetiletý pilot z Brněnska uvedl, že patnáct minut po šestnácté hodině došlo ke zhoršení meteorologických podmínek a proto se rozhodl k nouzovému přistání,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Toto nouzové přistání zvolil během svého návratu na místo vzletu, a to na letiště v Krnově, kam své rozhodnutí vysílačkou avizoval, poněvadž svůj případný další let vyhodnotil jako zcela nebezpečný. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, přičemž 31letý pilot a majitel v jedné osobě vyčíslil způsobenou škodu na svém letounu ve výši 15 tisíc korun,” sdělil dále Černohorský.

Celá tato situace byla následně telefonicky konzultována i s oprávněným pracovníkem letecké inspekce, který uvedl, že v daném případě se ze strany pilota jedná o zcela běžný postup při nouzovém přistání. „Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových látek v těle pilota vyzněly negativně, ” informoval závěrem Černohorský.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.