RÝMAŘOV | Rada města se zabývala dopadem opatření přijatých vládou v souvislosti s nákazou koronavirem SARS-CoV-2 na rýmařovské podnikatele, nájemníky nebytových prostor, na svém mimořádném jednání 20. března 2020. Po diskusi byla otázka snížení nájemného v tuto chvíli odložena.

Foto: Informační centrum Rýmařov

„Důvodem je, že nevíme, jak dlouho bude nouzový stav trvat a koho všeho se bude týkat. Jsme připraveni již odložené nájemné za březen a duben 2020 znovu odložit a odložit nájemné i za následující měsíce až do doby, než skončí nouzový stav a situace podnikatelů se stabilizuje,” informovala Lenka Vavřičková, místostarostka Rýmařova.

Před konečným termínem splatnosti nájmu za celé období projedná rada města jeho snížení (odpuštění), a to v závislosti na konkrétních podmínkách jednotlivých živností. Vláda průběžně mění podmínky provozování maloobchodního prodeje a poskytování služeb (naposledy se tak stalo 26. března 2020), takže dopad na konkrétní podnikatele může být velmi rozdílný. Rada města bude proto rozhodovat o celém období až na základě úplných informací.

„Chceme ubezpečit podnikatele, nájemníky nebytových prostor města Rýmařova, kterých se omezení dotýká, že se budeme snažit udělat maximum, abychom jim co nejvíce pomohli překonat současnou nepříznivou situaci,” informovala závěrem místostarostka Rýmařova.

Zdroj: MěÚ Rýmařov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.