NOVÉ HEŘMINOVY (FOTO) | V sobotu 29. října 2022 odpoledne zasahovalo sedm hasičských jednotek u požáru smíšeného lesního porostu v katastru obce Nové Heřminovy na Bruntálsku. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu.

Foto: HZS MSK

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen po patnácté hodině. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bruntále a Krnově, poplach byl vyhlášen i dobrovolným hasičům obcí Široká Niva, Světlá Hora, Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Horní Benešov.

“Hasiči při průzkumu našli několik ohnisek na velké ploše. Během půl hodiny zlikvidovali plamenné hoření a požár lokalizovali. Poté velitel zřídil dva bojové úseky, na kterých hasiči začali pracovat na celkové likvidaci události,” informoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Na prvním z úseků dodával vodu na požářiště kyvadlově lesní speciál – cisternová automobilová stříkačka Renault Camiva, na druhém hasiči zasahovali pomocí několik stovek metrů dlouhého hadicového vedení.

Nasazena byla i terénní šestikolka dobrovolné jednotky z Vrbna pod Pradědem, se kterou hasiči pomáhali především s transportem hadic.

“Zásah byl ukončen pět minut před půl sedmou večer, plameny zlikvidovaly porost na ploše přibližně jednoho hektaru. Příčina vzniku i výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování,” dodal mluvčí Kozák.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK