KRNOV | Vůbec poprvé budou mít možnost cestující využít spoj Krnov – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka – Ovčárna. Nová autobusová linka dopravce Umbrella City Lines bude v provozu o víkendech a svátcích po celý rok s tím, že od 9. června do 30. září nabídne cyklovlek až pro 20 jízdních kol. Autobus svou jízdu začne v 7.50 hodin na zastávce „Krnov, Opavská“, odjezd z autobusového stanoviště bude v 8.00 hodin.

Foto: Plakát akce

Trasu z Krnova až na hřeben Jeseníků zvládne za hodinu a 15 minut. Zpátky spoj pojede z Ovčárny v 16.30 hodin, do Krnova přijede krátce po půl šesté odpoledne. Rezervaci místa pro jízdní kolo bude možné vytvořit od 1. června na webových stránkách idos.cz, a to za 50 korun. Jízdenku bude nutné koupit u řidiče.

Druhou linku bude denně zajišťovat společnost Transdev. Odjezd autobusu s takzvaným cyklobatohem, který pojme šest jízdních kol, bude z autobusového stanoviště v 7.15 hodin, příjezd na Ovčárnu byl stanoven na 8.25 hodin, doba jízdy je tedy pouhou hodinu a 10 minut. Zpět z Ovčárny vyjede spoj v 15.30 hodin s příjezdem do Krnova v 16.35 hodin. Jízdní kola bude autobus přepravovat od 9. 6. do 30. 9., rezervaci pro kolo je třeba provést včas přes aplikaci ODISapka.

Zdroj: MěÚ Krnov