VRBNO POD PRADĚDEM, MNICHOV (FOTO) | Pro všechny příznivce létajících draků připravil  Maik Stuchlík Drakiádu na fotbalovém hřišti v místní části Mnichov – Vrbna pod Pradědem. Součástí akce byl pokus o zápis do České knihy rekordů a kuriozit.

Tato akce se nakonec povedla a od Agentury Dobrý Den Pelhřimov, byl předán certifikát s pamětní listinou o vytvoření nového českého rekordu městu Vrbno pod Pradědem a panu Stuchlíkovi. V časovém limitu 5 hodin a 15 minut dokázal tým nadšenců a pomocníků nafouknout 3025 balónků v barvách města Vrbna pod Pradědem. Ocásek dráčka Vrbeňáčka pomáhalo zkrášlit během měsíce října 15 mateřských škol stovkami mašliček a to pro každou školku 10 metrů z celkových 150 metrů pro vlastní tvorbu ozdoby.

Na této akci byl také předán ručně vyrobený skleněný pohár za nejhezčí tvorbu draka a nejvýše letící. Děti se mohli bavit s doprovodným programem a hlavně počasí společně s větrem nás nenechali na holičkách. Děkujeme Všem, kteří se na akci podíleli a dokázali celou Drakiádu s rekordem dovézt do zdárného konce.

Zdroj: FB Mnichov – Vrbno pod Pradědem