LUDVÍKOV (FOTO) | Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru dřevníku v Ludvíkově na Vrbensku. Oheň se tam dokonce rozšířil i na vedlejší chalupu. Tu ale hasiči před požárem zachránili.

V neděli 22. července 2018 před půl devátou večer byl nahlášen požár nízké budovy v Ludvíkově na Vrbensku. Na místo události vyjely čtyři jednotky hasičů – bruntálští profesionální hasiči a tři dobrovolné jednotky z Vrbna pod Pradědem, Karlovy Studánky a Malé Morávky. Celkem zde zasahovalo šest hasičských aut.

„Hořel tam půdorys dřevníku o rozloze čtyři krát osm metrů. V době příjezdu první jednotky už byla celá budova spadená na jednu hromadu. Požár se šířil díky intenzivnímu sálavému teplu na druhou budovu – chalupu (asi čtyři metry vzdálenou), začalo hořet její dřevěné opláštění v nejbližším rohu – ihned po příjezdu prvním proudem opláštění bylo uhašeno, chalupa byla zachráněná,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Uvnitř hasiči našli také čtyři kanystry s hořlavinami a jednu propanbutanovou láhev o hmotnosti dva kilogramy, které vynesli a ochladili,“ pokračoval mluvčí krajských hasičů Kůdela.

Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. „Přesná předběžná škoda ještě nebyla stanovena, odhaduji tak kolem 50 tisíc korun,“ v závěru dodal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Podle webu HZS MSK, kde je přehled událostí, je uvedena škoda ve výši 100 tisíc korun.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.