MĚSTO ALBRECHTICE | Ve Městě Albrechticích odpálí slavnostní vánoční ohňostroj na první adventní neděli. Místem dějiště bude Hraniční vrch – v lese nad městem. Některým lidem se to ale vůbec nelíbí!

Foto: plakát akce – Město Albrechtice

V době epidemie koronaviru si Město Albrechtice připravilo pro své občany slavnostní vánoční ohňostroj. „Rádi bychom vás pozvali k zhlédnutí našeho slavnostního vánočního ohňostroje, který bude odpálen z Hraničního vrchu v Městě Albrechticích na první adventní neděli 29. listopadu 2020 v 18 hodin. Prosíme vás, abyste si ohňostroj užili z blízkosti svých domovů a nechodili k rozhledně,“ informovalo město na své facebookové stránce.

Jenže tato událost se některým lidem vůbec nelíbí. Odpaliště ohňostroje bude v lese nad městem. Na facebookové stránce se proto k tomu rozjela rozsáhlá diskuze. „Ohňostroj v lese! No, to mohli vymyslet jen tydýti z města! Už od mala se děti učí chovat v lese tiše, udržovat pořádek a klid…. A naše vedení udělá v lese ohňostroj! Styďte se!!!“ rozhořčeně komentoval Roman M.

„Nesmysl, protipožární předpisy asi nikdo neřeší. Vyhazování peněz zbůhdarma, raději za ty peníze kupte dětem cokoliv do mateřské nebo základní školy. Rozhazovat z cizího v době krize za nesmysly umí jen zoufalec. Přestaňte dělat z toho Hollywood a chovejte se s péčí řádného hospodáře,“ pokračoval Mikuláš G.

„A to je v pořádku dělat ohňostroj v lese? Že tam žije zvěř, to vám nevadí? Ohňostroje bych zrušila. Který…. tohle vymyslel? To je obec tak bohatá? Místo takových blbostí opravte na Slezské 2 střechu, když máte tolik zbytečných peněz na vyhazování, už o tom víte několik let,“ dodala Petra K.

Město se obhajuje, ohňostroj nezruší

Na městské facebookové stránce se ve čtvrtek 26. listopadu 2020 objevil nový příspěvek k vánočnímu ohňostroji. Město tam reaguje na některé komentáře lidí, kteří odsuzují ohňostroj.

„Vážení občané, rádi bychom se vyjádřili k organizaci ohňostroje města, který se bude odpalovat na první adventní neděli 29. listopadu v 18 hodin z Hraničního vrchu. Slavnostní ohňostroj naplánovalo město jako potěšení občanům v předvánočním čase a jako náhradu za zrušený Vánoční jarmark, na kterém v posledních letech ohňostroj nikdy nechyběl,“ zveřejnilo město v příspěvku.

„Cena za ohňostroj je 20 000 Kč, nejedná se tedy o částku, za kterou bychom opravili například střechu či jinou nemovitost v majetku města. Celá událost byla předem konzultována s místními hasiči, kteří vše schválili a sami budou při odpalování ohňostroje přítomni. Vše bylo také konzultováno s odborem životního prostředí v Krnově, a to jak z hlediska ochrany zvěře, tak z hlediska ochrany lesního porostu a prostředí, vše je ohlášené a v pořádku,“ závěrem dodalo Město Albrechtice.