KRNOV | V podvečerních hodinách 5. ledna 2020 oznámila policistům z Obvodního oddělení v Krnově místní čtyřicetiletá žena, že jí bylo odcizeno osobní motorové vozidlo tovární značky Citroën Berlingo bílé barvy, roku výroby 2017, registrační značky 1TC 9598 v hodnotě 450 tisíc korun.

Foto: Facebook – Jana Zubalíková

“Žena uvedla, že svůj automobil se speciálně upraveným interiérem pro přepravu osob na invalidním vozíčku zaparkovala okolo šestnácté hodiny odpolední 2. ledna letošního roku na vyhrazené parkovací místo pro invalidy před panelovým domem s označením H na ulici SPC v Krnově. To, že se na daném místě vůz nenachází, zjistila okolo osmnácté hodiny podvečerní 5. ledna tohoto roku, přičemž měla dopravní prostředek řádně uzamčený a dokonce uzamkla i řadicí páku v poloze „zpátečky“,”sdělil mluvčí policie René Černohorský.

 

Na základě všech shora uvedených informací zahájili krnovští policisté úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu krádeže nebo přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

 

“Dosavadním prověřováním bylo svědeckými výpověďmi prokázáno, že ke skutku s největší pravděpodobností došlo mezi devátou hodinou dopolední a sedmnáctou hodinou odpolední 5. ledna 2020. Po odcizeném automobilu bylo vyhlášeno celostátní pátrání a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů,” informoval dále Černohorský.

 

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného vozu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.