DÍVČÍ HRAD | Mikulášská nadílka se v Dívčím Hradě konala u rozsvíceného stromečku před místní hasičárnou v pondělí 5. prosince 2022 v podvečer.

Foto: Tereza Spurná

Básničky, říkanky a písničky si dnes děti v Dívčím Hradě připravily pro Mikuláše. Ten sebou přivedl anděly a čerty, kteří se těšili, že najdou a proženou ty největší zlobily. Ale Mikuláš s anděly drželi čerty pěkně zkrátka. Nakonec se děti těšily z dárečku a Mikuláš s anděly a čerty z krásných dětských říkanek.

Udržet tradici mikulášské nadílky by bylo nemožné bez dobrovolníků, kteří se na jeden den v roce promění v Mikuláše, anděla a čerta. V Dívčím Hradě na Osoblažsku je již tradicí, že tato milá povinnost leží na vedení obce.

„Jsem rád, a moc děkuji, že se do nadílky zapojily zastupitelky a zastupitelé obce, kteří nadílku připravili. Je třeba si Advent užít skrze zvyklosti a tradice a Mikulášská nadílka je tradiční akce v Dívčí Hradě. Přeji všem příjemně prožitý Advent ve zdraví ve společnosti svých blízkých. A veselé Vánoce plné radosti a pohody,” řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Foto: Anna Šmídová

Foto: Anna Šmídová

Foto: Anna Šmídová

Foto: Anna Šmídová