BRUNTÁL | V Bruntále budou v následujících měsících zřízeny nové přechody pro chodce, které umožní bezpečnější přecházení občanů ve frekventovaných a méně přehledných úsecích.

Foto: ilustrační – Pixabay

Rada města ve středu 5. února schválila realizaci přechodu pro chodce v ulici Pod Lipami. Přechod bude zřízen v dolní části ulice, před křižovatkou s ulicí Vančurovou. V tomto úseku, který navazuje na křižovatku s ulicemi Dr. E. Beneše a Olomouckou, resp. silnicí I/45, vzrostla frekvence pohybu chodců zejména po zprovoznění nedalekého obchodního centra.

Nový přechod pro chodce bude osvětlen a bude na něj navazovat úsek nově vybudovaného chodníku.

Město také zřídí nový přechod pro chodce, který umožní bezpečnější přecházení přes silnici I/45 v Krnovské ulici, pod odbočkou do ulice Polní. Opatření vyjde vstříc obyvatelům lokality, zaměstnancům podniků v Polní ulici a také uživatelům garáží v blízké lokalitě. Součástí přechodu bude vybudování chodníku, samotný přechod bude rovněž osvětlen.

Oba přechody mají být vybudovány v průběhu letošního roku, náklady ve výši několika set tisíc korun uhradí město ze svého rozpočtu.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.