BRUNTÁL | Tento projekt v sobě kombinuje sběr baterií a charitu. Čím více se od března do srpna v Moravskoslezském kraji v zapojených městech vybere baterií, tím více finančních prostředků bude věnováno na charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Sběrnou nádobu na baterie označenou logem projektu najdete také v prostorách Městského úřadu v Bruntále. 

Každá baterka, která skončí na recyklaci, se počítá a ty odevzdané v rámci Baterkománie hned dvakrát. Za prvé tříděním baterií chráníte přírodu, za druhé podpoříte dobrou věc.

Organizátory Baterkománie v Moravskoslezském kraji jsou Krajský úřad Moravskoslezského kraje a nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci baterií. A právě oni věnují za každý kilogram baterií vytříděných během projektu 10 korun na charitativní a obecně prospěšné projekty v kraji, a to až do výše 100 tisíc korun.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.