KRNOV |  22.listopadu 2022 v odpoledních hodinách zasahovala jednotka Hasičů Krnov-Kostelec u požáru v areálu bývalého zahradnictví na ul. Brantická v Krnově, kde hořel opad nahromaděný v jedné z opuštěných budov.

Foto: Hasiči Krnov-Kostelec

Neuběhly přitom ani dva měsíce od doby, kdy v tomto areálu naposledy hořelo. „K nynějšímu požáru byly opět jako v předchozím případě vyslány obě naše cisterny, prvovýjezdová Tatra 815 Terrno CAS 24 a velkoobjemová Tatra 815-7 CAS 30. Současně byla povolána i cisterna a automobilová plošina profesionální jednotky z Krnova a dále cisterna dobrovolné jednotky Město Albrechtice,” informují na svých stránkách Hasiči Krnov-Kostelec.

Zásah po celou dobu probíhal v dýchací technice. „K likvidaci požáru byly nasazeny dva vodní proudy uvnitř objektu. Jeden vodní proud byl využit z vně budovy k ochlazování její střechy. Místo požáru bylo v průběhu zásahu kontrolováno termokamerou. Využita byla i výšková technika, ze které byla termokamerou kontrolována střecha objektu. Po likvidaci požáru byl zakouřený objekt odvětrán za pomocí přetlakové ventilace,” sdělují hasiči závěrem.

Foto: Hasiči Krnov-Kostelec

Foto: Hasiči Krnov-Kostelec