HEŘMANOVICE, VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | Jednapadesátiletý řidič se středně těžce zranil při nehodě pluhu. Ten narazil do svodidel a skončil převrácený v příkopě! Škoda přesahuje půlmilionu korun.

Foto: Policie ČR

Mezi Heřmanovicemi a Vrbnem pod Pradědem ve středu 14. února 2018 v 9.30 hodin řídil jednapadesátiletý muž nákladní vozidlo Tatra. Ten při průjezdu prudkou levotočivou zatáčkou, kde silnice byla pokrytá sněhem a zčásti namrzlá, dostal smyk a narazil s pluhem do svodidel a dopravní značky. „S automobilem se řidič převrátil na střechu do odvodňovacího koryta přilehlé louky,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Způsobená škoda přesáhla 500 tisíc korun. Řidič byl převezen zdravotníky k vyšetření do nemocnice. „Řidič nákladního vozidla údržby silnic byl po nehodě zaklíněný a vyproštěn svědky události. Způsobil si středně těžké poranění hlavy, byl při vědomí a mimo ohrožení života. Po ošetření ho převezli do krnovské nemocnice,“ uzavřel mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Foto: Policie ČR