JESENÍKY | Třináctiletý jezdec na snowboardu v sobotu 8. února 2020 odpoledne nezvládl jízdu na sjezdové trati ve skiareálu Figura na Ovčárně, letěl pro něj vrtulník.

Foto: Horská služba Jeseníky

Záchranáře Horské služby zalarmovali pracovníci skiareálu s tím, že zřejmě došlo k těžkým poraněním. „Na místo jsme vyslali jednoho z našich členů a s ním i lékaře HS. Ti na sjezdovce zjistili, že chlapec měl přilbu i jiné bezpečnostní prvky. Přesto po pádu utrpěl vážná poranění hlavy, zad a lékař měl podezření i na poranění pánve,“ uvedl k okolnostem zásahu Jiří Hejtmánek, dispečer Horské služby Jeseníky.

Vzhledem k povaze zranění ihned záchranáři chlapcův aktuální stav konzultovali s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje. „Naši členové snowboardistu ošetřili a stabilizovali. Jakmile dorazil vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava, chlapce k němu šetrně dopravili. Lékař LZS si zraněného převzal a posádka jej pak transportovala k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil Jiří Hejtmánek.

V průběhu tohoto víkendu panuje v Jeseníkách slunečné počasí s ideálními podmínkami pro zimní sporty. „V důsledku toho jsou sjezdové tratě v jesenických skiareálech doslova přeplněné. Upozorňuji proto lyžaře i snowboardisty, že vzhledem k velkému počtu osob kolem nich by měli za všech okolností dbát zásad bezpečného pohybu na sjezdovkách a ohleduplné jízdy bez riskování,“ důrazně varoval návštěvníky hor Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

Zdroj: Horská služba Jeseníky

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.