KRNOV | Přestože dobročinné akci Dobré srdce Krnova nepřálo v sobotu 19. srpna počasí, příchozí, které jeho nestálost neodradila, nelitovali. Užili si odpoledne plné zábavy a také přispěli na dobrou věc. Během akce totiž probíhala sbírka, jejíž výtěžek je určen dvěma chlapcům se zdravotním handicapem.

Foto: MěÚ Krnov

„Celkově bylo pro tuto sbírku vyhrazeno dvanáct kasiček. K jejich otevření došlo v pondělí 21. srpna a tak můžeme prozradit, že výnos činí 29 656 korun,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu. Tím ale sbírka nekončí. Až do 30. listopadu je pro všechny dárce k dispozici sbírkový účet číslo 115-4719150227/0100. Celkový výtěžek sbírky bude rovným dílem rozdělen mezi Petra Dluhoše z Krásných Louček, který svou část použije na terapeutický pobyt v Sanatoriu Klimkovice, a Dominika Táborského z Vysoké. Ten nutně potřebuje invalidní vozík. Na účet kromě firem a jednotlivců přispělo už také město Krnov, a to částkou 30 tisíc korun.

Druhý ročník Dobrého srdce Krnova pořádalo město Krnov ve spolupráci s MIKS Krnov a SVČ Krnov. Jeho hlavními taháky byli Johny Machette & Ezy a jejich projekt RAOP, taneční skupina Calipso Dance Krnov a skupina Light & Love. Zlatým hřebem večera pak byl koncert Janka Ledeckého, který zazpíval jak klasické hity, tak novinky. Důležitým prvkem akce byl také doprovodný program. Ten obsahoval exhibice parkouru, workshopy a výuku dovedností freestylu na BMX kolech. Na nejmenší pamatovalo Středisko volného času Krnov, které dětem nabídlo aktivní program. Nechyběly také skákací atrakce, malování na obličej i tetování henou. Součástí programu byla rovněž čtyři stanoviště, která se zaměřila na téma „Poznáváme, jak žít s handicapem“.

Zdroj: MěÚ Krnov