HÁJ VE SLEZSKU (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Zpěváci Pavel Dobeš a Vlasta Redl zahájili třídenní významnou událost v Háji ve Slezsku na Opavsku. Široká veřejnost si zažila ochutnávku programu s historickými vojáky.

Foto: Radek Vráblík

Jedinečnou a významnou akci v Moravskoslezském kraji během pátečního programu zahájil starosta Háje ve Slezsku Karel Palovský společně s místostarostou Rostislavem Kostelňákem. Nechyběla ani ochutnávka a upoutávka na sobotní historické vojenské boje v podání nástupu části vojsk a slavnostních salv.

Velkolepou událost „Oživlá historie aneb Slezsko a napoleonské války“, která probíhá v areálu Mlýna vodníka Slámy v místní části Lhota v Háji ve Slezsku od pátku 18. do neděle 20. května 2018, zahájili zpěváci Pavel Dobeš a Vlasta Redl i opavská kapela Element. Pozdní večer pak doplnil DJ a jeho Oldies párty.

Akci zaštítili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček a ministr zemědělství ČR Jiří Milek. Akci podporují Ministerstvo zemědělství ČR; Moravskoslezský kraj – náměstci hejtmana Lukáš Curylo, Jan Krkoška a Jiří Navrátil; Bernard a Opavia. Mediálními partnery jsou Rádio Čas a regionální zpravodajství Studio STA.

Foto: Radek Vráblík, Roman Konečný