BRUNTÁLSKO | Včerejšího dne 1. března 2026 krátce před jedenáctou hodinou dopoledne byl na linku tísňového volání 158 oznámen požár jednoho z rodinných domů v obci Leskovec nad Moravicí. Na místo se okamžitě sjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně bruntálských policistů.
„Ještě před příjezdem prvních zasahujících složek byl sousedy společnými silami vytažen z domu muž (ročník 1963), který již nejevil známky života. Pro zjištění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Nikdo další se v domě již nenacházel. Po uhašení požáru bylo místo události policisty střeženo do dnešních ranních hodin, kdy nyní pokračuje šetření příčin vzniku požáru za přítomnosti znalce z odboru kriminalistické techniky a expertiz, vyšetřovatele hasičů i policie a psovoda se služebním psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů,“ uvedl mluvčí policie Jan Segsulka.
„Předběžnou škodu, kterou požár způsobil, vyčíslil vyšetřovatel příčin požáru na dva miliony korun, ve stejné výši se pohybují také uchráněné hodnoty. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ sdělila mluvčí HZS MSK.



















