RÝMAŘOV | Rýmařovští policisté se setkali v průběhu sobotního večera dvakrát se stejným mužem. V prvním případě na ulici Divadelní v Rýmařově měl pětačtyřicetiletý muž v podnapilém stavu slovně napadat matku.

Foto: ilustrační – Pixabay

Pokusil se jí také fyzicky napadnout, což se mu nepodařilo. „Žena ho vytlačila ven z bytu, načež se opět domáhal vstupu do obydlí. Před policisty se muž uklidnil, dechová zkouška vykázala hodnotu blízkou jedné promile a muž odešel z místa a sdělil, že už se tam nevrátí,“ řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Do hodiny a půl od prvního setkání přijali policisté na tísňové lince 158 volání muže, který sdělil, že v Rýmařově chce skočit do rybníka a utopit se. Rýmařovští policisté ihned vyjeli na ulici Sokolovskou k místnímu rybníku, kde nalezli opět pětačtyřicetiletého muže, který jim uváděl, že se chce utopit. Na opětovné výzvy policistů nereagoval, policisty vulgárně urážel a byl za pomoci donucovacích prostředků zajištěn. Skončil v péči přivolaných lékařů,“ řekla závěrem Jiroušková.