KRNOVSKO | Ve středu 29. března 2023 zamíří vláda České republiky na výjezdní zasedání na Jesenicko. Zasedání se zúčastní také starosta Krnova Tomáš Hradil a starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Foto: Koláž -Tomáš Hradil, Jan Bezděk

„Zítra se zúčastním programu výjezdního zasedání vlády ČR v Jeseníku. Budu hájit zájmy obyvatel Krnova a chudých regionů. Beru s sebou starostu Dívčího hradu a předsedu mikroregionu Osoblažsko Jana Bezděka. Děkuji za pozvání paní starostce Zdeňce Blišťanové,” informoval starosta Krnova Tomáš Hradil.

„Osoblažsko, stejně jako další podobné příhraniční regiony, již desítky let bojuje s vysokou nezaměstnaností, špatnou dopravní dostupností a nedostatkem základních služeb pro občany. Jsem proto velmi rád, že se společně s panem starostou Tomášem Hradilem a dalšími starosty obcí Jesenicka můžeme s vládou setkat a prodiskutovat tyto dlouholeté problémy našich regionů,” řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

„Je třeba nejen o problémech diskutovat, ale rovněž je řešit a investovat do rozvoje těchto regionů. Osobně vidím na Osoblažsku potřebu investovat do dopravní infrastruktury, vysokorychlostního internetu a vzniku nových dlouhodobých pracovních míst u malých a středních podnikatelů a podniků,” řekl závěrem Bezděk.