KRNOVSKO | Střet se srnou byl příčinou dopravní nehody na Krnovsku, ke které ve středu 5. října 2022 vyjížděli bruntálští policisté. Vozidlo, které začalo na silnici brzdit z důvodu, aby se řidič vyhnul srážce s lesní zvěří, způsobilo další kolizi s vozidlem, které na danou situaci nestihlo včas zareagovat.

Foto: ilustrační STA

„Deset minut před dvacátou hodinou večerní 5. října 2022 řídil osmapadesátiletý muž německé národnosti nákladní motorové vozidlo tovární značky Fiat po silnici ve směru z obce Laryšov na Krnov, kdy mu bezprostředně do jízdní dráhy vběhla z pravého přilehlého lesního porostu zvěř, a to srna. Ač začal řidič intenzivně brzdit, přesto již střetu nedokázal zabránit a po nárazu srna utekla neznámo kam a dohledána nebyla,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„V souvislosti s touto kolizní situací v dopravě se stala i následná dopravní nehoda, poněvadž šestatřicetiletý muž polské národnosti nestačil na vzniklou situaci včas zareagovat a přední části svého osobního motorového vozidla tovární značky Renault Koleos narazil do zadní části před ním jedoucího výše uvedeného nákladního automobilu Fiat. Druhý z uvedených mužů následně sjel renaultem mimo pozemní komunikaci do levého silničního příkopu a zde převrátil svůj vůz na střechu,” sdělil dále Černohorský.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků dopravních nehod negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši bezmála 200 tisíc korun.

Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

top