VRBNO POD PRADĚDEM | Společnost ATQ s.r.o. byla založena v roce 2006 a zabývá se převážně přesnou strojírenskou výrobou, kdy její hlavní náplní je výroba prototypů, prototypových a malosériových vstřikovacích forem, nástrojů a kovoobrábění. Dále se společnost zabývá rovněž plastikářskou výrobou, kdy náplní je výroba speciálních plastových dílů pro automobilový průmysl.

Foto: ATQ s.r.o.

Díky existenci vlastního konstrukčního a vývojového oddělení, kvalitní základně výrobních zařízení a neustálému rozvoji společnosti, kdy téměř veškerý vygenerovaný zisk je reinvestován zpět do podnikatelských aktivit, se společnost řadí mezi významné výrobce na trhu a stala se dodavatelem mnoha významných nadnárodních společností.

V rámci zlepšování životního prostředí ve městě, kde tato firma podniká, se rozhodla společnost ATQ investovat do oblasti elektromobilů, kde se jí podařilo v  roce 2018 získat dotaci 1 151 949,00 Kč z Evropské unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program Nízkouhlíkové technologie, II výzva. Díky ní tak mohla realizovat projekt s názvem Zavedení elektromobility v rámci společnosti ATQ s.r.o.číslo projektu CZ.01.3.14/0.0/0.0/16_063/0010477. Cílem projektu bylo zavedení inovativních technologií v oblasti nízkouhlíkové silniční dopravy (elektromobility). V období realizace projektu od 12. 5. 2017 do 21. 11. 2018 se proinvestovali způsobilé výdaje ve výši 1 535 932,00 Kč

Nové elektromobily šetří naše ovzduší

V rámci projektu bylo hlavním cílem posílit konkurenceschopnost postavení společnosti ATQ s.r.o. na trhu, a to díky zavedení inovativních technologií v oblasti nízkouhlíkové silniční dopravy (elektromobility). Pořízení elektromobilů společně se souborem nabíjecích stanic se pozitivně promítne v oblasti snižování provozních nákladů v rámci mobility klíčových zaměstnanců společnosti. Realizace projektu umožnila v konečném důsledku jak úsporu primárních energií, tak snížení produkce emisí CO2.

Zdroj: ATQ s.r.o. (Mediální prezentace a propagace)

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.