OPAVA | Slavnostního předávání ocenění vítězům 13. ročníku celorepublikové soutěže MĚĎ 2019 se zúčastnili i žáci SOU-stavební Opava oboru instalatér. Slavnostní předání se konalo v aule slavnostního historického sálu Vysokého učení technického v Brně 16. května 2019.

Foto: Radka Pindurová a Miroslava Sukeníková

Diplom za 2. místo v soutěži jednotlivců obdržel Denis Závěšický a cenu za 2. místo v soutěži škol převzal Karel Stuchlík. Téhož dne se rovněž uskutečnilo i finále celorepublikového kola XV. ročníku Vědomostní olympiády 2019, do kterého se probojovalo 10 nejlepších žáků krajských kol. Mezi nimi byli i naši žáci 3. ročníku oboru Instalatér Radek Krop a Ondřej Vlček. Radek Krop brilantně zabojoval, nezaváhal a získal krásné 2. místo. Slavnostní předání se konalo v aule slavnostního historického sálu Vysokého učení technického v Brně.

Střední odborné učiliště stavební existuje v Opavě již od roku 1949. Jak už samotný název napovídá, orientuje se na vzdělávání žáků, kteří po absolvování školy najdou uplatnění ve stavebnictví a navazujících oborech. Je jediným a nejstarším zařízením tohoto druhu v celém regionu Opavska a má dlouhodobou tradici a dobré jméno i mimo okres, neboť výuku některých učebních oborů zajišťuje pro celý region severní Moravy a Slezska (např. obor pokrývač).

Dokladem kvality našich žáků je nesporně i pravidelné umístění na předních místech v soutěžích učňovských dovedností. Například ve školním roce 2013/14 naši žáci z několika oborů, konkrétně truhláři, zedníci, tesaři, pokrývači, klempíři vyhráli regionální moravská kola soutěží a postoupili do národních či mezinárodních finále.

Autor:  Radka Pindurová a Miroslava Sukeníková, SOU stavební Opava

Foto: Radka Pindurová a Miroslava Sukeníková

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.