OPAVA (FOTO) | SOŠ a SOU Sušice pořádala před radnicí města jubilejní 10. ročník soutěže mechaniků instalatérských a elektrotechnických zařízení O pohár firmy Systherm a zároveň 2. ročník instalatérské a elektrikářské soutěže O křišťálovou kouli firmy Systherm. Soutěž se konala ve dnech 10. a 11. května 2018.

Na tento ročník přihlásil rekordní počet škol v celé historii soutěže a prvně i škola ze Slovenska, čímž se stala soutěž nejen přehlídkou škol v ČR, ale i mezinárodní.

V obou kategoriích soutěžilo 44 soutěžících ve dvou dnech, jak v teoretické, tak praktické části. Soutěž provázel doprovodný program, kde se mohli zájemci seznámit s moderními 3-D technologiemi.

Celá soutěž probíhala na Sušickém náměstí a byla přístupná pro veřejnost. Celková úroveň soutěže byla velmi dobrá, o čemž se mohli návštěvníci přesvědčit. Ve velké konkurenci soutěžících se neztratili ani žáci Středního odborného učiliště stavebního, Opava. Po urputném boji obsadili mechanici krásné 6. místo, instalatér 16. a elektrikář 9. místo. Žákům i pedagogickému doprovodu patří velké dík, za příkladnou reprezentaci školy.

Autor: Radek Jašek, zástupce ředitele odborného výcviku, SOU stavební Opava

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.