RÝMAŘOV, OSTRAVA | Alkohol, hádka a nožem zavražděný pětatřicetiletý muž. Tak skončily silvestrovské oslavy v Rýmařově. Ve čtvrtek 5. října 2017 v tragickém případu rozhodl krajský soud! Miroslav H. si odsedí deset let ve vězení.

Foto: Ilustrační – pixabay

Silvestr 2016 a Nový rok 2017 byl osudným pro pětatřicetiletého muže. Tragédie se stala v jednom z rýmařovských bytů. Mezi dvaašedesátiletým a pětatřicetiletým mužem došlo v průběhu oslav posledního dne v roce k hádce. Hrál v tom zásadní roli i alkohol.

„Starší muž napadl po slovní a fyzické rozepři nožem druhého muže, kterému způsobil bodnořezné poranění,“ informovala před necelými deseti měsíci moravskoslezská policejní mluvčí Lenka Sikorová. Mladší muž na místě podlehl.

Událost zasáhla celý Rýmařov. Zavražděný muž měl prý malé dítě. V bytě se kromě obou mužů nacházela i žena, která byla přítelkyně mrtvého. Dvaašedesátiletého muže po činu zadrželi a obvinili z vraždy. Miroslav H. si ve čtvrtek 5. října 2017 vyslechl rozsudek Krajského soudu v Ostravě.

„Obžalovaný byl uznán vinným a byl mu uložen trest odnětí svobody na 10 let. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu pro podání odvolání,“ uzavřela tragický případ mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Olšarová.