ZÁTOR | Pár minut před třiadvacátou hodinou večerní 19. srpna 2020 službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Krnově zajistila v obci Zátor šestačtyřicetiletého muže z Bruntálska, který se v silně podnapilém stavu choval vůči policistům arogantně, vulgárně a agresivně, nespolupracoval s nimi při řádném objasnění jeho protiprávního jednání, majícího znaky přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku.

Foto: STA Bruntálsko

„Vzhledem k tomu, že orientační dechová zkouška u výše jmenovaného šestačtyřicetiletého muže vyzněla pozitivně a byla mu naměřena hodnota přes 2,2 promile alkoholu v dechu, bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Policisté byli do obce Zátor přivoláni z důvodu toho, že výše uvedený šestačtyřicetiletý muž měl chvíli předtím slovní konflikt se zdejším devětadvacetiletým mužem, kterému vulgárně nadával a snažil se mu poškodit oplocení jeho rodinného domu,” informoval mluvčí bruntálské policie René Černohorský.

Po řádném zadokumentování bude celý spisový materiál postoupen podle věcné příslušnosti do správní komise pro projednávání přestupků příslušného Městského úřadu v Krnově k dalšímu opatření.