KRNOV | Dvě kvalitně vybavené koloběžky doplnily stávajících šest, které si mohou zájemci zapůjčit v Turistickém informačním centru Krnov. Ty nové jsou vhodné také pro děti či ženy drobnější postavy, půjčovné u všech činí 50 Kč na den, nutné je však složení vratné kauce ve výši 500 Kč. „Zájem o koloběžky v poslední době stoupá a kromě návštěvníků Krnova si je půjčují především místní, a to jednotlivci i celé skupiny, kteří je využívají při volnočasových aktivitách,“ říká pracovnice infocentra Markéta Mintálová.

Foto. MěÚ Krnov

Návštěvníci i místní při svém putování „ani pěšky, ani vozem“ mohou využít mobilní aplikaci Krnovem na koloběžce, která je provede zajímavými místy nejen v Krnově, ale i v jeho okolí. Nabízí hned tři trasy dlouhé 2, 10 a 40 kilometrů a nechybí ani hra. Dospělé jezdce při jejich putování provází architekt Leopold Bauer, ty malé šiška Cvilínek. Zájemci si mohou aplikaci stáhnout za pomoci QR kódu, k dispozici je rovněž na Google Play.

 

Koloběžky, jež se podařilo získat díky projektu Moravskoslezského kraje podporujícího turistický ruch, však nejsou jedinými dopravními prostředky, které si mohou zájemci v infocentru zapůjčit. K dispozici jsou rovněž elektrokola a samozřejmostí je i veškerá výbava potřebná k tomu, aby jízda byla co nejkomfortnější a také bezpečná. V nabídce infocentra proto nechybí přilby, držáky na mobilní telefony či světlomety. „Každoročně se snažíme elektrokola či koloběžky dovybavit. Pořídili jsme již cyklosedačku pro dítě, vloni byly koloběžky dovybaveny taštičkou na mobil, klíče nebo drobné předměty. V letošním roce tomu není jinak a všechny koloběžky jsou díky projektu Moravskoslezského kraje vybaveny blatníky a stojany,“ uzavírá Markéta Mintálová.

 

Turistické informační centrum Krnov je otevřeno každý všední den od 8.00 do 18.00 hodin. V sobotu jej zájemci mohou navštívit od 9.00 do 13.00 hodin, v neděli od 10.0 do 13.00 hodin. Informovat se můžete rovněž prostřednictvím e-mailové adresy tic@mukrnov.cz.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.