MSK | Moravskoslezský kraj opět podpořil slevové karty pro seniory a rodiny s dětmi. Senior Pas a Rodinné pasy poskytují slevy na zboží, služby či volnočasové aktivity určených skupin a zároveň podporují malé a střední podnikatele.

Foto: ilustrační – Pixabay

Na slevové Senior Pasy a Rodinné pasy Moravskoslezský kraj letos přispěl celkem 917 tisíc korun. Prostřednictvím Senior Pasu nabízí slevy 548 poskytovatelů, do programu Rodinné pasy je zapojeno 3722 poskytovatelů slev. Jedná se o kulturní instituce, restaurace, vzdělávací centra, cestovní kanceláře nebo třeba lékárny.

Senior pas mohou využívat občané od věku 55 let, stačí se zdarma zaregistrovat na webu projektu. Slevová kartička jim pak buď přijde poštou, nebo si ji vyzvednou ve vybraném Senior Pointu. Pak už stačí si prohlédnout nabízené slevy a vyrazit za zábavou nebo nákupy. V Moravskoslezském kraji má Senior Pas už zhruba 32 tisíc seniorů.

Projekt Rodinné pasy Moravskoslezského kraje byl spuštěn v roce 2019 a nyní je do projektu zapojeno 5 546 rodin, v celé České republice je do projektu zapojeno téměř 190 tisíc rodin. O Rodinný pas si mohou požádat rodiny s alespoň jedním dítětem pod 18 let. Nabídka slev je skutečně velmi rozmanitá.

Zdroj: MSK