RÝMAŘOV | První červnový víkend bude v Rýmařově patřit sportu – kromě toho, že bude městem projíždět Závod míru, zastaví se zde i cyklotour Na kole dětem a proběhne oficiální otevření nově vybudovaného skateparku.

Foto: Plakát akce

V sobotu od 14:30 je v areálu skateparku připraven program zahrnující nejen oficiální otevření, ale také skateboardovou exhibici. Menší děti si mohou zařádit v hasičské pěně, která bude připravena na vedlejším hřišti s umělým povrchem.

Na kole dětem je nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onkologickému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Cyklotour Na kole dětem už se v minulosti v Rýmařově zastavila, nyní se po několika letech vrací. V sobotu 1. června 2024 přijede peloton cyklistů vedený Josefem Zimovčákem na historickém vysokém kole k areálu skateparku. Účastníci budou přijíždět od Horního Města a kolem třetí hodiny odpoledne by měli dorazit k areálu skateparku. Budete mít možnost prohlédnout si vysoké kolo a podpořit nadaci zakoupením propagačních předmětů.

Foto: MěÚ Rýmařov