BRUNTÁL | Cyklotour Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí opět vedla přes Bruntál.

Foto: MěÚ Bruntál

Peleton třináctého ročníku dobročinné akce sem dorazil ve středu 8. června. Bruntál byl cílem sedmého dne etapové tour. Cyklisté ráno vyjeli na trasu dlouhou 120 kilometrů z Vyškova a ve čtvrtek pokračovali z Bruntálu do Bystřice pod Hostýnem. V čele skupiny nechyběl jezdec na vysokém kole Ivan Burket.

Vysoké kolo je symbolem projektu na Kole dětem, jehož účastníci se snaží získávat finanční pomoc pro děti nemocné rakovinou.  Start do další etapy dobročinné cyklotour v Bruntále odmávly právě Valinka a František, děti po onkologické léčbě.  Přišly poděkovat cyklistům a dalším dárcům za příspěvek na rekondiční pobyt. „Co my, my na těch kolech, to je jen taková symbolika. Hrdinové jsou tady ty děti, jejich rodiče. A proč to děláme? Protože jim chceme pomoci a daří se nám to,“ řekl Josef Zimovčák, jehož nadace v loni rozdělila na rekondiční pobyty nemocných dětí více jak 2,8 milionů korun.

Letošní ročník cyklotour Na kole dětem vede z Prahy do jihomoravských Vrbic. Má deset etap, na kterých cyklisté urazí přes 1200 kilometrů. Bruntál je jednou z cílových stanic již po několikáté. Město Bruntál podnik pravidelně finančně podporuje, mezi sponzory jsou i některé zdejší firmy. Bruntálští sportovci jsou každým rokem součástí peletonu.

Více informací o projektu i možnostech finanční pomoci je možné najít na www.nakoledetem.cz.  

Foto: MěÚ Bruntál

Zdroj: MěÚ Bruntál;;

top