RÝMAŘOV | Vedení města Rýmařov se intenzivně zabývá incidentem, ke kterému došlo v pátek 13. října. Fyzická potyčka dvou mladých mužů ve věku 18 a 20 let skončila hospitalizací staršího z nich v nemocnici, o dva dny později se na náměstí Míru uskutečnila demonstrace svolaná rodinnými příslušníky napadeného muže. Starosta města se proto sešel s rodinou napadeného mladíka a iniciátory demonstrace, aby vyhrocenou situaci zmírnil.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Celou situaci od počátku monitorujeme a řešíme ve spolupráci s Policií ČR a rodinnou napadeného,“ vyjádřil se k situaci starosta Luděk Šimko.

Policie po pachateli začala intenzivně pátrat a okamžitě po události činila veškeré úkony trestního řízení. Případ je vyšetřován jako podezření z trestných činů těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví.

„Soucítím s rodinou napadeného muže, kterému přeji brzké uzdravení. Byl jsem ze strany policie ubezpečen, že činí všechny možné kroky k dopadení pachatele. V reakci na šířící se obavy na sociálních sítích o bezpečnost v našem městě chci občany ujistit, že jim nehrozí žádné nebezpečí,“ dodal starosta Šimko.

V současné chvíli vedou stopy pachatele dle vyjádření policie za hranice České republiky. „Policisté v rámci pátrání po 18letém mladíkovi zjistili cestou kolegů z odboru mezinárodních vztahů, že by se měl hledaný nacházet v zahraničí. Dnes jsme podali na státní zastupitelství podnět k návrhu na vydání Evropského zatýkacího rozkazu,“ sdělila k aktuálnímu vývoji případu vedoucí oddělení tisku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.

Zdroj: MěÚ Rýmařov