BRUNTÁLSKO | Policisté vyjížděli deset minut před jedenáctou hodinou dopolední 21. září 2023 k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Heřmanovice.

Foto: ZZS MSK

„Dvaasedmdesátiletá žena z Ostravy řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Citigo v obci Heřmanovice, přičemž při nájezdu do zdejší čtyřramenné křižovatky z vedlejší silnice nedala přednost v jízdě osobnímu motorovému vozidlu tovární Nissan Juke, které řídil rovněž dvaasedmdesátiletý muž z Bruntálska a jenž jel ve směru od obce Vrbno pod Pradědem k obci Zlaté Hory,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu přední části vozu Škoda s pravým bokem projíždějícího automobilu Nissan. Při této dopravní nehodě oba řidiči zranění neutrpěli, zraněna byla pouze spolujedoucí 68letá žena z Bruntálska ve vozidle Nissan, která byla převezena s lehkým zraněním k lékařskému vyšetření a k ošetření do krnovského nemocničního zařízení,” informoval dále mluvčí.

Orientační dechová zkouška vyzněla u výše uvedených řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 230 tisíc korun.