MSK (FOTO) | Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu 28. října 2017 na Pražském hradě ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimíra Vlčka do hodnosti brigádního generála.

Prezident jmenoval ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka do hodnosti generála

Foto: HZS MSK

Jmenování do generálské hodnosti se uskutečnilo u příležitosti státního svátku, 28. října – Dne vzniku samostatného československého státu.

„Chtěl bych říci, že můj vztah k naší armádě je založen na úctě, respektu a pokusech, v rámci mé kompetence, jí pomoci. Jedním z těchto pokusů, spíše morálním než materiálním, bude i dnešní vyznamenání některých vojáků, z nichž někteří se toho dožili a jiní nedožili, jak už to v životě bývá,“ komentoval významnou událost prezident ČR Miloš Zeman.

Ředitel HZS MSK Vladimír Vlček

Brigádní generál Ing. Vladimír Vlček, Ph.D. se narodil 7. dubna roku 1961. U profesionálních hasičů je činný od roku 1984, nastoupil nejdříve v Gottwaldově, poté  od roku 1985 do roku 1990 působil na Útvaru Sboru požární ochrany města Ostravy, od roku 1990 řídil  ostravský hasičský sbor.

Poté se přesunul na MV – Hlavní správu sboru požární ochrany jako vrchní požární rada a následně od roku 1995 působil jako zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru města Ostravy.

Později po vzniku krajů sloužil na stejné funkci v rámci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, jehož je od prosince 2016 ředitelem.

Vladimír Vlček má bohaté zkušenosti se zdoláváním mimořádných událostí nejen v České republice, ale je činný mimo jiné také v rámci Mechanismu Civilní ochrany Evropské Unie i Organizace spojených národů – INSARAG.

Podílel se na několika zahraničních misích po velkých katastrofách ve světě, kdy byl např. velitelem koordinačního týmu EU po zemětřesení v Japonsku, či velitelem týmu EU nasazeným v Jordánsku v  souvislosti s válkou v Sýrii.