OSOBLAŽSKO | Unikátní úzchorozchodná železniční trať, vedoucí malebnou krajinou Osoblažska, s možností výletu na rozhlednu v Liptáni nebo ke zřícenině hradu Fulštejn či k Liptáňskému bludnému balvanu. Cílová stanice Osoblaha byla významným slezským městem, ke konci druhé světové války byla z 90 procent zničena. Ve městě se dochoval židovský hřbitov.

Foto: Zdenka Spurná

Ve vlaku je řazen Pivní vagón s občerstvením. Možnost rezervace míst v sekci Rezervace. Prodej jízdenek je ve vlaku. Ve vlaku neplatí jízdné, slevy a režijní výhody ČD, ODIS a jiných dopravců. Ve vlaku neplatí ani sleva 75% pro děti, studenty a osoby nad 65 let. http://www.osoblazsko.com/jizdni-rad/parni-vlaky-szd

Úzkorozchodnou dráhu s rozchodem 760 mm najdete v západní části Moravskoslezského kraje, v Osoblažském výběžku, patřícím okresu Bruntál. Na normálně rozchodnou síť je trať napojená ve stanici Třemešná ve Slezsku, ležící 17 km severozápadně od Krnova. Osoblažská úzkokolejka je nejstarší úzkokolejkou na území historického Českého Slezska.