ČR | Přinášíme pravidelný souhrn změn týkajících se cestování do zahraničí a následných návratů do ČR. Dojde k některým změnám v tzv. cestovatelském semaforu, který každý týden aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví na základě dat ECDC. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci bude Německo od pondělí 30. srpna nově zařazeno do skupiny států s vysokým rizikem nákazy. Naopak pozitivní změnou je, že volný průjezd přes Slovinsko bude možný až do 5. září.


Německo míří do „červené“ kategorie
V pondělí 30. srpna 2021 vstoupí v platnost nová cestovatelská mapa. Nejvýraznější změnou je přesun Německa z oranžové do červené skupiny států, tedy těch s vysokým rizikem nákazy. Na přísnější podmínky cestování se nicméně musejí připravit jen ti, kteří se vrací z Německa a nejsou očkováni. Zároveň platí zachování všech výjimek pro malý příhraniční styk, pendlery apod. Mezi dalšími změnami v cestovatelské mapě jsou přesun San Marina do oranžové kategorie a také Madeiry a Baleárských ostrovů do červené skupiny.

Přes Slovinsko je možné volně projíždět až do 5. září
Podařilo se vyjednat, aby Slovinsko prodloužilo volný průjezd přes své území až do 5. září 2021. Výjimka měla původně skončit již tuto neděli. V případě tranzitu přes Slovinsko, který nepřekročí 12 hodin, tedy stále čeští turisté nemusí prokazovat bezinfekčnost. Před každou cestou do zahraničí se nicméně doporučujeme vždy a aktuálními podmínkami cestování seznámit, a to např. na webu Dovolená2021, kde jsou k dispozici pravidelně aktualizované informace k příjezdům i návratům z oblíbených turistických destinací.

Zdroj: MZV ČR

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.