KRNOV | Praktičtí lékaři ordinující v Krnově informovali, že vzhledem k absenci ochranných pomůcek a desinfekce, jsou jejich ordinace od 16. března uzavřeny. Místo ordinace budou probíhat pouze telefonické konzultace, a to v době od 8.00 do 12.00 hodin. Recepty a neschopenky budou vystavovány elektronicky.

Foto: ilustrační – Pixabay

V případě vážných zdravotních potíží budou pacienti odesláni k akutnímu ošetření do vybrané ordinace, která bude vybavena předepsanými ochrannými pomůckami. Takových ordinací budou každý den v týdnu v provozu dvě až tři. Seznam „sloužících ambulancí“ nebude zveřejněn, aby do nich pacienti nemířili bez předchozí telefonické konzultace se svým praktickým lékařem. Opatření má předejít přehlcení takové ordinace.

Dále se do odvolání neprovádí: odběry krve, preventivní prohlídky, očkování, kontroly chronických pacientů, vyšetření na řidičský průkaz, pracovně-lékařské prohlídky, lázeňské návrhy, prohlídky pro ČSSZ (invalidní důchody, bezmocnosti apod.), některá předoperační vyšetření (neakutní operace).

Situace se může průběžně měnit dle aktuálního stavu a dostupnosti ochranných pomůcek.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.