VRBNO POD PRADĚDEM | Dvoudenní městské oslavy v centru Vrbna přináší vedle zábavy i nezbytná dopravní omezení. Jde především o úplnou uzavírku silnice II/445 ve Vrbně, tedy o Jesenickou ulici. Uzávěra začíná ve čtvrtek 8. června ve 20 hodin a skončí v sobotu 10. června ve 24 hodin. Dále bude v sobotu 10. června zcela uzavřeno parkoviště ve Zlatohorské ulici u Komerční banky u kruhového objezdu.

Foto: Mapka

Neprůjezdný úsek Jesenické ulice začíná až za napojením na ulici Školní, ta nebude uzávěrou dotčená. Omezení se ale dotknou obyvatel v Krejčího ulici, ti mohou dočasně k odstavení aut využít parkoviště „u Liďáku“.

Motoristé projíždějící přes Vrbno musí využít jinou trasu. Objížďka pro vozidla do 3,5 tuny vede z kruhového objezdu přes Bezručovu ulici, náměstí Sv. Michala a Mysliveckou ulici. Pro vozidla nad 3,5 tuny je určena objížďka po Zlatohorské ulici a přes Železnou, zde bude provoz řízen semafory.

Pro cestující autobusem je přesunuta zastávka „Centrum“ od Penny Marketu na ulici Zlatohorskou. Zastávka „Dřevokombinát“ je po dobu uzávěry zrušena.

Pořadatelé se omlouvají všem, kterých se nezbytná dopravní omezení dotknou.

Dalším omezením, s kterým musí motoristé v nejbližší době počítat, bude v červenci uzavření silnice mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou od pátku 14. do neděle 16. července. Proběhnou zde mezinárodní závody do vrchu. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

ikona souboruDopravní omezení vrbenské slavnosti

 

top