BRUNTÁL | Vedení města Bruntálu dopisem starosty požádalo Českou poštu s.p. o přehodnocení rozhodnutí uzavření pobočky pošty Bruntál 3. Starosta města Martin Henč poté jednal osobně i s manažerem České pošty pro naši oblast. I přes vynaložené úsilí Česká pošta trvá na svém rozhodnutí od 1. července letošního roku zrušit pobočku Bruntál 3.

Foto: MěÚ Bruntál

Starosta města ve svém dopise mimo jiné uvedl, že pošta Bruntál 3 tvoří významnou součást sítě základních služeb na území našeho města. „Je klíčovým bodem dostupnosti poštovních služeb pro lokalitu s největším panelovým sídlištěm na území města a další přilehlé lokality, v nichž žije více než třetina obyvatel Bruntálu,“ apeloval starosta na vedení pošty.

Argumentoval mj. také dostupností pošty Bruntál 3 pro lidi se zdravotním postižením, seniory, matky s kočárky a další skupiny obyvatel. Pobočka je totiž přístupná bez nutnosti zdolání schodiště, příp. použití výtahu.

Odezva ze strany České pošty byla i tak negativní. Podnik zrušení tří set ze stávajících 3200 pošt v České republice vysvětluje dlouhotrvajícím poklesem poptávky po poštovních službách, jenž za posledních pět let činí více než 40 procent. Negativní vývoj transakcí poštovních služeb zasáhl také poštu Bruntál 3.

Podle starosty Martina Henče Bruntál potřebuje zlepšovat dostupnost služeb pro své obyvatele. „Zrušení pobočky pošty Bruntál 3 mě velmi mrzí, mimo jiné kvůli starším lidem, pro které je tato pošta dobře dostupná. Za této situace mohu doporučit větší využití služby Seniortaxi, která se velmi dobře osvědčuje,“ podotkl starosta.

Hlavní pošta u náměstí je jedním z cílových bodů služby  Seniortaxi. Využít ji může každý občan nad 70 let věku. Poplatek cestujícího činí 15 Kč, případný doprovod (1 osoba) nehradí nic. Zbytek ceny je hrazen z rozpočtu města.

Zdroj: MěÚ Bruntál