BRUNTÁL | Bruntálští zastupitelé v pondělí 24. října zvolili starostou města Martina Henče z hnutí ANO 2011. Jeho zástupci budou Petr Rys ze sdružení BRUNTÁL 2022 a Radek Zatloukal, lídr PROZMĚNU.

Foto: MěÚ Bruntál

Město bude mít nového starostu po dvanácti letech, jelikož funkci vykonával od roku 2010 Petr Rys, Martin Henč byl v minulém volebním období místostarostou. Radek Zatloukal je v uvolněné funkci poprvé, od roku 2014 je však členem rady města.

V devítičlenné radě má ANO 2011 čtyři místa, BRUNTÁL 2022 tři a PROZMĚNU dva posty: ANO 2011 v radě města reprezentují Martin Henč, Radim Lýsek, Jaromír Mikeska a Miloslav Petrů, BRUNTÁL 2022 Petr Rys, Jana Franková a Hana Šutovská, PROZMĚNU Radek Zatloukal a Blanka Drabová.

„Hlasování zastupitelstva respektuje výsledky voleb i následná povolební vyjednávání včetně rozdělení gescí nad agendami města. Současně zaručuje pokračování rozpracovaných projektů a dává dobrý základ pro uskutečňování našich společných záměrů, vyplývajících z programové dohody. Věřím, že spolupráce bude dobrá, korektní a lidsky příjemná jak v rámci koalice, tak i s kolegy z opozice,“ řekl nový starosta Bruntálu Martin Henč.

Předsedy finančního a kontrolního výboru byli zvoleni představitelé opozice, Jan Franek z Nové radnice 2022 a Karel Mašlík z SPD.

Zdroj: MěÚ Bruntál