BRUNTÁL | Neobvyklý a ojedinělý zásah mají za sebou bruntálští policisté. V sobotu v odpoledních hodinách odchytili pštrosa, který se pohyboval po Bruntále. Dospělá samice utekla z ohrady poškozené silným větrem a to z farmy vzdálené cca 15 km od Bruntálu.

Foto: Policie ČR

Oznámení o výskytu pštrosa u obchodního domu na ulici Zeyerova přijali policisté v sobotu 3. října 2020 v odpoledních hodinách. Zvíře se pohybovalo od obchodního domu směrem na sídliště a to v době, kdy zde bylo velké množství osob.

„Policisté zajišťovali bezpečnost obyvatel a pštrosa začali směřovat do zahrádkářské kolonie. Kontaktovali veterináře k pomoci při odchytu, ale jelikož byl zaneprázdněn, tak museli policisté jednat sami. Zvíře bylo zahnáno do bezpečného prostoru, který z jedné strany zatarasili policisté vozidlem a z druhé strany jim poskytli místní zahrádkáři kus pletiva. Následně po konzultaci s odborníky byl použit policisty k zajištění zvířete taser, který pštrosa na chvíli paralyzoval. Policisté tohoto okamžiku využili a zvířeti svázali nohy a omezili prostorovou orientaci. Ulovené zvíře si v nezraněném stavu převzal majitel,” sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Foto: Policie ČR

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.