MSK | V souvislosti s velikonočními svátky probíhala také v Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce, při které dopravní i pořádkoví policisté dohlíželi na bezpečnost, plynulost silničního provozu a dodržování všech pravidel. Dopravní akce odstartovala na zelený čtvrtek a trvala do pondělí.

Foto: Policie ČR

Policisté zkontrolovali přes 3 800 řidičů, zjistili 795 dopravních přestupků. Z toho jsme v příkazním řízení vyřídili 750 (v souhrnné výši 404 000,- Kč). Příslušnému správnímu orgánu jsme oznámili 45 přestupků.

Při pohledu na konkrétní porušení dopravních předpisů jsme zjistili, že 171 řidičů překročilo povolenou rychlost a 129 řidičů drželo hovorové zařízení za jízdy. Za volant pod vlivem návykových látek sedlo 18 řidičů (z toho 10 pod vlivem alkoholu). Ve 44 případech neměli řidiči či jejich osádka při jízdě zapnuty bezpečnostní pásy a tři řidiči řídili vozidlo bez příslušného oprávnění. Kontrolovali jsme také technický stav vozidel, který u 95 automobilů byl nevyhovující. Dále bez tzv. dálniční známky užilo zpoplatněný úsek komunikace 50 řidičů.

Při kontrolách nákladních vozidel jsme zjistili čtyři porušení v souvislosti s překročením hmotnosti vozidla a čtyři porušení týkající se sociálních předpisů (nedodržování přestávek). Uložili jsme jednu kauci ve výši 10 tisíc korun.

V rámci dopravně bezpečností akce jsme vypátrali a zajistili jedno vozidlo v celostátním pátrání.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR