RÝMAŘOV | Pavel HLUŠTÍK, nar. 13.02.1959, trvale bytem Rýmařov, náměstí Míru 230/1, 795 01 Rýmařov. Okres Bruntál. V neděli dne 9. června 2024 v dopoledních hodinách bylo na Obvodní oddělení Policie České republiky v Rýmařově oznámeno, že od desáté hodiny dopolední 7. června 2024 rodinní příbuzní a známí pohřešují pana Pavla HLUŠTÍKA.

Foto: Policie ČR

V místě svého současného bydliště, a to na ulici Okružní č. 1 v Rýmařově zanechal dopis na rozloučenou, mobilní telefon u sebe nemá, tento je již 14 dní vypnutý. Doma zanechal klíče od bytu a s sebou si vzal pouze batoh, peněženku s finanční částkou na hotovosti ve výši asi jednoho tisíce korun, osobní doklady včetně platného cestovního pasu, léky na vysoký tlak a antidepresiva.

Ihned po oznámení místně příslušní policisté provedli rozsáhlou pátrací akci, ve které bylo pokračováno i v následujících dnech, a to i za účasti policejních psovodů a bruntálských kriminalistů. Byly provedeny prověrky i ve zdravotnických zařízeních, přičemž pohřešována osoba nebyla do současné chvíli nalezena a její pohyb a pobyt není znám, jakož se přesně nezná i důvod možného odchodu z bydliště.

Popis osoby: výška asi 170 cm, silnější postavy, modré oči, krátké vlasy na bocích a vzadu
s holým temenem hlavy, špatná šouravá chůze, mívá dioptrické brýle, nosí krátký plnovous s výrazným knírem.

Popis možného oblečení: tmavé triko s krátkým rukávem, většinou má oblečeny tmavé volné kraťasy ke kolenům nebo tmavé volné kalhoty. Batoh je tmavé barvy se zelenými pruhy.

Zdroj: Policie ČR