OPAVA | V pondělí 11. října 2021 po šesté hodině ráno došlo v Opavě k dopravní nehodě. Řidič osobního automobilu modré barvy odbočil vpravo z vedlejší ulice Purkyňova na ulici Olomoucká. Vjel do připojovacího pruhu, ovšem neužil ho po celé délce a při zapojování do průběžného pruhu ohrozil cyklistku jedoucí po hlavní silnici směrem na centrum.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Následkem střetu zadní části levého boku vozidla s pravým bokem jízdního kola žena upadla a lehce se zranila. Neznámý řidič auto nezastavil a ujel, aniž by učinil potřebná opatření včetně poskytnutí pomoci zraněné,” uvedla mluvčí policie Daniela Vlčková.

Jelikož místem dopravní nehody projíždělo mnoho vozidel, událost mohl někdo vidět, případně zaznamenat na kameru umístěnou ve vozidle. Policisté žádají veřejnost o sdělení jakékoli informace případně o poskytnutí kamerového záznamu, který by vedl k identifikaci modrého automobilu či určení totožnosti řidiče, případně by napomohl při objasňování příčin a průběhu dopravní nehody. Občané mohou své informace sdělit přímo na služebnu dopravního inspektorátu územního odboru Opava, telefon 974 737 581.